2010 m. rugsėjo 21 d., antradienis

Krepšinio gerbėjas

      Nors Pasaulio krepšinio čempionatas baigėsi, šiandien tvarkant nuotraukas užplūdo malonūs prisiminimai. Nebuvome pavyzdingi rungtynių žiūrovai, tačiau svarbiausias rungtynes žiūrėjome.
      Anksčiau (dar Aleksui negimus) su Alekso tėčiu kas antrą savaitę važinėdavome į Kauną žiūrėti ,,Žalgirio“ rungtynių Eurolygoje, taip pas buvome keliose Lietuvos krepšinio lygos ,,Žvaigždžių dienose“, taip pat dažnai nueidavome į  ,,Lietuvos ryto“  rungtynes. Iki šiol prisimenu, kaip per lemiamas LKL finalo tarp ,,Žalgirio“ ir ,,Lietuvos ryto“ rungtynes Vilniuje mes abu sirgome už ,,Žalgirį“. Labai jau juokingai skambėjo mūsų šūksniai ,,Žalgiris, Žalgiris!“ vilniečių arenoje, bet mes stengėmės iš visų jėgų, net susirgau tada po rungtynių, ,,prarėkiau“ balsą. Ko gero, tada ,,Žalgirio“ pergale  ,,Ryto“ arenoje džiaugėsi tik žalgiriečiai ir mes dviese. Gerai, kad tada iš arenos išnešėme sveiką kailį.
      Vėliau rungtynes žiūrėdavome kartu su Aleksu namuose, nes jis labai nemėgsta didelio garso. Dabar jau retokai pasižiūrime rungtynes, nes Aleksas – futbolo gerbėjas, o aš, žiūrėdama rungtynes, taip pergyvenu, kad po jų pusę nakties nemiegu. Taigi dabar tausoju savo nervus.
      Per krepšinio čempionato finalo rungtynes ,,ištempiau“ 2 kėlinukus, o 3 ir beveik visą 4 kėlinuką slampinėjau po namus. Aleksas tuo metu su pussesere klausėsi Lietuvos himno ir darė popierines vėliavėles. Baigė dirbti prieš pat rungtynių pabaigą.
      Po rungtynių puolėme žiūrėti pro langą – Aleksas laukė fejerverkų. Matyt, mūsų rajone nedaug krepšinio gerbėjų, nes nebuvo nieko, išskyrus kelis šūksnius. O pas tėvus Fabijoniškėse žmonės šventė ,,rimtai“.
      Po šio čempionato apsisprendėme žiūrėti 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato rungtynes ,,Siemens“ arenoje. Aleksas iškart pasakė, kad prie mūsų neprisidės, nes arenoje bus per daug triukšminga. Eisime kartu su tėveliu atstovauti katinų šeimynelę.

2010 m. rugsėjo 20 d., pirmadienis

Šunų paroda

      Rugsėjo 4 d. lengvosios atletikos manieže Vilniuje vyko visų veislių šunų paroda , kurioje dalyvavo mūsų draugas ir kaimynas čiau čiau veislės gražuolis Šonas, kuriam yra 1,5 metų. Šunų parodoje apsilankėme pirmą kartą. Ėjome dviese su Aleksu.
      Iš tikrųjų aš labai bijau šunų, nors nesu nuo jų nukentėjusi, bet pastebėjau, kad ir Aleksas jų prisibijo. Prie jo niekada nesakiau, kad bijau šunų, bet, kadangi mūsų aplinkoje niekas šunų neturi, jaučiasi, kad Aleksas jų prisibijo. Todėl eidama į parodą turėjau slaptą mintį atsikratyti šunų baimės (pavyko!).
      Ruoštis parodai pradėjome iš anksto: Aleksas sugalvojo padaryti Šonui sveikinimo atviruką (nesvarbu, laimės ar ne). Penktadienį aš jam kelis kartus priminiau, kad rytoj eisime į parodą, Aleksas vis atidėliojo šitą darbelį, nes turėjo svarbesnį – konstravo laivą. Penktadienį jau atsigulėme miegoti, kai išgirdau Alekso riksmą iš jo kambario. Galvojau, atsitiko kažkas baisaus. Taip ir buvo – Aleksas prisiminė, kad nepadarė atviruko. Tad šeštadienį atsikėlė anksčiau ir puolė prie darbų. Aš atsikėliau apie 9 val., išgirdau bruzdėjimą Alekso kambaryje. Aleksas su pižama sėdėjo prie stalo ir kažką karpė. Pavyko jį įtikinti iš pradžių persirengti ir pavalgyti, o paskui daryti atviruką.
      Atvirukas gavosi labai gražus – šuns snukučio formos, su linkėjimais Šonui tapti čempionu. Pasiėmę atviruką, greičiau lėkėm į maniežą, kol dar neprasidėjo Šono pasirodymas.
      Prie maniežo jau lakstė šunys su savo šeimininkais, tad Aleksas tvirčiau įsikibo man į ranką (nors nesakė, kad bijo). Manieže greitai radome Šoną su tėveliais (mano bendradarbiais) - jis laukė savo pasirodymo sėdėdamas manieže:
     
      Aeksas iškart padovanojo Šonui sveikinimo atviruką (nesvarbu, kad pasirodymo dar nebuvo). Kadangi iki Šono pasirodymo dar buvo daug laiko (visi pasirodymai vėlavo), su Alekso apėjome visą maniežą, apžiūrėjome šunis, Aleksas dar pašokinėjo ant čiužinio:
      Apžiūrėję visus šunis, vieningai nutarėme, kad gražiausi šunys – čiau čiau, niufaundlendai ir haskiai. Vėliau, atėje prie ringo, laukėme Šono pasirodymo:
      Mūsų  gražuolis Šonas tarp čiau čiau patinėlių buvo gražiausias. O čia – įrodymas, kad Aleksas Šono nebebijo:

P.S. Ir aš turiu kuo pasigirti – įsidrąsinau ir (net!) paglosčiau Šoną (Aleksas irgi). Dabar dažnai tenka iš jo išgirsti: Mamyte, tiesa, kad čiau čiau gražiausi? Mamyte, ar tau patinka šunkiukai? Suprantu, kur link Aleksas suka, bet aš iki šuns laikymo namuose dar nepribrendau...

2010 m. rugsėjo 17 d., penktadienis

Aleksas – jau pirmokas!

      Atrodo, visai neseniai mūsų Aleksiukas pradėjo lankyti darželį, ir nespėjome nė apsižiūrėti – ogi jau ponaitis pradėjo eiti į mokyklą!
      Dar žiemą užrašėme Aleksą į Gabijos gimnaziją, kuri yra visai šalia mūsų namų. Jokių klausimų, į kurią mokyklą eis Aleksas, net nekilo, viskas buvo aišku nuo pat pradžių. Aišku, pergyvenome, ar neiškels pradinukų iš gimnazijos į kitas patalpas, bet šiais mokslo metais, atrodo, liekame pačioje Gabijos gimnazijoje.
      Aleksą užrašėme į dailės ir keramikos krypties klasę (ją pasirinko pats Aleksas). Pasirinkimas buvo toks: teatro pakraipa, dailės ir keramikos pakraipa, muzikos pakraipa ir klasė be pakraipos (tradicinė). Kaip supratome rudenį, muzikos klasės nebus, o vietoj vienos dailės ir keramikos klasės suformuotos net dvi. Truputį gaila, kad Alekso kaimynė ir kiemo draugės pateko į kitą klasę, užtat darželio grupiokas G. – kartu su Aleksu. Džiaugsmas neišpasakytas! Klasės sąraše radome ir dar vieną pažįstamą vardą – tai Alekso ankstyvosios vaikystės draugas A. Su juo ir jo aukle mes su Aleksu draugavome kelerius metus, kol Aleksas dar nelankė darželio. Gaila, bet jis mūsų neprisiminė (aišku, praėjo net 5 metai!).
      Aleksas labai laukė rugsėjo 1–osios, skaičiavo dienas, net pasipiktino, kad nesąžininga, jog vaikas turi kankintis ir taip ilgai laukti mokyklos. Klausiau Alekso, ko jis labiausiai laukia mokykloje, tai jis, neilgai pagalvojęs, pasakė, kad mokslo ir mokytojų (tikiuosi, ši nuostata išliks dar ilgai).
      Rugpjūčio 31 nuvažiavome į parduotuvę gėlių, tai Aleksas pats išsirinko septynias geltonas rožes (kieno šventė – tas ir renkasi). Dar užėjome nusipirkti mokyklai dalykėlių, kurių trūksta. Geros smulkmenėlės – išleidome 116 litų. Prieš tai BLOG'e   čia    ir čia jau rašiau apie pasirengimą mokyklai, tai dabar galiu apibendrinti, kad viso kuprinei ir mokyklinėms priemonėms (nepirkome pratybų ir vadovėlių) išleidome 318 litų (rugsėjo 2 d. tėvų susirinkime už pratybas sumokėjime dar 93 Lt, taigi su viskuo – 411 Lt).
      Na, o rugsėjo 1–ąją, pasipuošę, apsiginklavę fotoaparatu ir gėlėmis, lydimi Alekso pusseserės ir senelių, nuėjome į mokyklą.
      Prie mokyklos jau laukė pirmokų mokytojos su ketvirtokais-gimnazistais. Priėjome prie savo mokytojos, susipažinome ir palikome Aleksą su dvyliktoke (Aleksas vėliau papasakoje, kad kaip džentelmenas pasakė merginai komplimentą, kad ji jam labai graži). Patys nuėjome į vidinį mokyklos kiemą, kur buvo susirinkę pirmokų ,,palaikymo komanda“.
      Šventė prasidėjo gimnazistų šokiu ir sveikinimo žodžiais, o tada iškilmingai įžygiavo mūsų pirmokėliai (nuotraukoje Aleksas su geltonų rožių puokšte):
      Direktorė pasakė sveikinimo kalbą. Aš, kaip visada, susijaudinau ir apsiverkiau.
Po visų sveikinimų pirmokėlius dvyliktokai su mokytojomis palydėjo į klases. Mes, aišku, paskui juos. Alekso klasė yra antrame aukšte, o visų kitų pirmokų – pirmame.
      Klasėje susirinko tikrai daug žmonių: šventės ,,kaltininkai“, mokytoja, dvyliktokai, tėveliai, seneliai ir kiti ,,sirgaliai“. Aleksas iškart įsitaisė su savo darželio grupioku G. ir jo drauge.
     
      Pirmiausia pirmokus pasveikino mokytoja, tada – dvyliktokai, ir įteikė pirmokams dovanėles – pamokų tvarkaraščius ir atšvaitus. Tada vaikai pasveikino mokytoją. Mokytoja perskaitė vaikams pasaką ir davė pirmąją užduotį – nupiešti savo svajonę, kurią mokykloje saugos iki 12 klasės, ir tik tada atiduos tuos piešinius. Vaikai kibo į darbą, o ir tėveliai dirbo – savo pirmokėliams rašė linkėjimus ir klijavo juos ant linkėjimų medžio.
      Vėliau vaikai gavo dar daugiau dovanų – mokytoja įteikė kiekvienam po atšvaitą ir pirmoko pasą. Suvalgę tortą ir atsisveikinę iki rugsėjo 2-osios, visi išsiskirstė. Mes dar nusifotografavome vidiniame gimnazijos kieme:
      Mes kartu su seneliais nukeliavome namo valgyti tortą, o vėliau važiavome į pažintinę kelionę po Naujininkus. Kuo gi mums įdomūs tie Naujininkai?  O gi tuo, kad Alekso tėtis čia mokėsi, o aš su tėvais gyvenau 10 metų, ir lygiai prieš 25 metus pradėjau lankyti ,,Juventos“ gimnaziją (buvusią 32 vidurinę mokyklą). Tai buvo gera proga nuvažiuoti į savo mokyklą, prisiminti joje praleistus metus ir parodyti Aleksui, kur aš mokiausi. Pasirodo, mokykla turi naują direktorę, o ir dauguma mokytojų jau pasikeitę, bet aš sutikau savo mylimą griežtą anglų kalbos mokytoją (didžiulis ačiū jai!). Dar nusifotografavau prie gimnazijos:
      Tada nuvažiavome iki Darbininkų gatvės (ten gyvenome 10 metų), parodžiau Aleksui namą, kuriame gyvenau, ir darželį (buvusį 104-tą), vėliau nuvažiavome iki ,,Lietuvių namų“ mokyklos, kur mokėsi Alekso tėtis, ir iki ,,Lelijos“ kavinės, kur vyko mūsų vestuvių šventė. Žodžiu, trumpas žvilgsnis į istoriją.
      Kol važinėjome po Naujininkus, Aleksas vis zyzė ir zyzė, nes norėjo kuo greičiau važiuoti ,,pas kiniečius“. Mes turime tokią tradiciją: kieno šventė – tas ir renkasi, kur ją švęsti. Kadangi Aleksas labai mėgsta kinų maistą, nuvažiavome į ,,Pandą Kiniją“ netoli mūsų namų, ir skaniai pratęsėme rugsėjo 1-osios šventimą:
      Kai grįžome namo, Aleksas dar nusifotografavo su visomis dovanomis:



ir laimingas nuėjo žiūrėti ,,Marmaduką“. Nuo įspūdžių gausos pavargo ne tik Aleksas, bet ir mes.
Labai smagiai praleidome rugsėjo 1-ąją. Tikimės, kad tokios smagios bus ir kitos mokslo dienos!

2010 m. rugsėjo 16 d., ketvirtadienis

Alekso darbelis ,,Paukšteliai“

      Gal šis darbelis rudenį yra truputį ,,ne į temą“, bet mums jis labai patinka, todėl skubame pasidalinti ir su jumis. Šis darbelis buvo skelbtas Austėjos bloge
      Pavasarį darėme (tiksliau, Aleksas darė, o aš padėjau) paukštelius, kurie nutūpė Alekso kambaryje, svetainėje, virtuvėje ir net balkone.
      Paukšteliams reikia:
- dvipusio spalvoto popieriaus;
- dvipusio spalvoto kartono;
- klijų;
- siūlų (tinka ir juostelės, raišteliai ir pan.);
- adatos;
- žirklių.
     Pirmiausia iš popieriaus iškerpame paukštelio kūnelį (trafaretą).
      Tokių trafaretų galima išsikirpti įvairių dydžių. Šį trafaretą apvedžiojame ant norimos spalvos dvipusio kartono (mes darėme kelių spalvų paukštelius). Tada darome sparnelius - plono dvipusio spalvoto popieriaus lapą sukarpome  juostelėmis ir sulankstome:
       Prakerpam paukštelį per vidurį ir įkišame sparnelius.  Tada lieka tik nupiešti paukšteliams akytes ir sparnelius ir ,,nutupdyti'' juos ten, kur tik norite:
      Mes dar sujungėme paukštelius po 3 ir pakabinome ant gėlės Alekso kambaryje
ir virtuvėje
      Nors darbelį darėme pavasarį, paukšteliai iki šiol pas mus gyvena (matyt, gyvens iki Kalėdų, nes šiai gražiai progai tikrai padarysime ką nors gražaus).

Alekso popieriniai darbeliai


      Kaip ir žadėjau, įdedu Alekso darbelių iš popieriaus nuotraukas. Šitų darbelių namuose turime mažiau (jie, kaip jau rašiau, daržniausiai iškeliauja į kompiuterį, o paskui ...), nei keramikos darbelių. Įdedu gražiausius darbelius (jie padaryti per pastaruosius metus):
GARVEŽIUKAS
GĖRYBIŲ KREPŠELIS
NAMELIS
PILIS
LĖKTUVAS
NUOTRAUKŲ RĖMELIS MOTINOS DIENAI

O ČIA BENDRAS MŪSŲ ŠEIMOS DARBELIS SVEIKOS GYVENSENOS ŠVENTEI DARŽELYJE

VELYKINIS DARBELIS




2010 m. rugsėjo 15 d., trečiadienis

Alekso darbeliai


      Kaip ir žadėjau, įkeliu Alekso darbelių nuotraukas. Šių darbelių yra labai daug, vieni saugomi specialiame stalčiuje , kiti – kompiuteryje. Aišku, į kompiuterį iškeliauja ne visi darbeliai, nes yra tokių, kuriuos tikrai norisi pasilikti, o kiti būna nufotografuojami, įkeliami į kompiuterį, o vėliau jie iškeliauja (patys suprantate, kur. Gal ir žiauru, ir gaila, bet namai ne guminiai).
      Aleksui patinka konstruoti, lipdyti iš molio ir plastelinio, konstruoti iš įvairių detalių, todėl ir darbeliai yra įvairūs. Kai kurie yra iš darželio, kai kurie daryti namie. Pirmiausia įkeliu keramikos darbelius:

      Kadangi Aleksas darželyje lankė keramikos būrelį, šių darbelių, ko gero, daugiausia:

LAIVELIS
LĖKTUVAS NR. 1
LĖKTUVAS NR. 2
LENKTYNINĖ MAŠINA
ŠLEPETĖ

GRYBUKAS
SENIS BESMEGENIS
DAR VIENA MAŠINĖLĖ
IR DAR VIENA MAŠINĖLĖ
IR DAR VIENA MAŠINĖLĖ
FOTOAPARATAS
PARŠIUKAI
ŠIRDELĖ MOTINOS DIENOS PROGA
KATINĖLIAI
PIRAMIDĖ
PIRŠTINĖ
LĖKŠTUTĖ
DAR VIENA LĖKŠTUTĖ
ŠAUKŠTAS
MEDALIS
VELYKINĖS DEKORACIJOS
VĖŽLIENĖ